Hledáme pro Vás investice do startupů

Pokud jste investor a hledáte do čeho investovat, jsme tu pro Vás. Projekty, které u nás hledají investora do projektu, se nachází v různých fázích vývoje.
Může se jednat o nápad na podnikání, či už konkrétní podnikatelský záměr. Projekty vybíráme na míru pro Vás podle zvolených kritérií.
Zobrazit projekty

V rámci naší platformy StartUpStart, kde spojujeme projekty a investory, věříme především v osobní kontakt a důvěru. Ať už jste angel investor, či zástupce venture capital fondu, vždy Vás chceme poznat osobně. Investice do startupů v rané fázi je založeno především na důvěře a tak naším hlavním cílem je, aby každý nápad na podnikání, který u nás hledá společníka, splňoval základní kritéria kvality.

Chceme se stát místem, kam každý nápad půjde jako první, aby našel právě Vás.

Jak to funguje

1
V první řadě Vás chceme poznat.
Vytvořte si svůj investiční profil, abychom Vás mohli kontaktovat.
2
Spojíme se s Vámi, abychom zjistili bližší informace o tom, jaké projekty k investici hledáte.
3
Vystavíme Vám přístup do investorské sekce, abyste mohli projekty poznat rychleji a lépe
4
Zaujal Vás nějaký podnikatelský nápad?
Dejte nám vědět a domluvíme osobní setkání.
5
Na úvodní schůzce budeme s Vámi.
Chceme se neustále zlepšovat a osobní schůzky přinášejí vždy nové zkušenosti.
6
Pokud Vás projekt zaujme, pomůžeme s celým procesem jak investovat.
7
Nyní se z podnikatelského nápadu stává byznys!

Starter

Starter je naším interním dokumentem, který vyplňuje každý, kdo má nápad na podnikání a hledá investora. Skládá se z klíčových oblastí, které dávají odpovědi na otázky, které investory zajímají. Podle stádia projektu se může jednat pouze o popis podnikatelského záměru až po projekty, které mají vypracovaný detailní byznys plán. Startery jsou pro investory dostupné online v naší platformě a hledají svou investici do projektu.

DEMO ukázka Starteru
Základní informace
1
Detailní popis
2
Autor projektu
3
Potenciál projektu
4
Financování projektu
5
Podmínky pro investora
6
Dodatečné informace
7
Starter byl vytvořen

Proč se stát členy naší platformy:

Po úvodní konzultaci Vám sestavíme investiční profil a společně určíme, jaké startup projekty Vás zajímají a styl jak chcete investovat.

Investice do startupů záleží na rychlosti a na kvalitě. Proto každý projekt, který hledá investora, můžete poznat ještě před zveřejněním na našich stránkách.

V rámci investorské sekce máte přístup ke všem dokumentům, které tvůrce projektu nahrál. Nejčastěji jsou to klíčové dokumenty jako byznys plán, marketingový plán, proof of concept a všechny klíčové podklady, které provázejí investice do startupu.

Projekty, do kterých byste chtěli investovat pomůžeme prověřit a vypracovat příslušné due diligence.

Pokud vybraný startup projekt potřebuje v nějaké oblasti pomoct, jsme Vám k dispozici pro individuální konzultace.

Byznys je především o osobním kontaktu. Proto pro aktivní investory pořádáme setkání, kde je možné tvůrce podnikatelských nápadů poznat osobně.

V rámci naší služby StartUpServis pomůžeme s celým procesem investice. Připravíme pro Vás smluvní dokumenty, term sheet a po investici nastavíme sledování klíčových ukazatelů projektu.

Máme rádi dlouhodobou spolupráci. Pro naše investory nabízíme 10% slevu ze success fee v případě vstupu do projektu.

33%
průměrný nabízený podíl
46
počet projektů, které se na nás doposud obrátily
4,1 mil
průměrná požadovaná částka

Úvodní schůzka

Zdarma

Členství v klubu
StartUpStart


19 000 Kč
na 1 rok


Konzultace
vybraného projektu

2 000 Kč/hod
pro členy již v ceně

FAQ

Každý podnikatelský záměr je originální a díky tomu se různí i portfolio projektů, která u nás hledají investora. Projekty lze dělit podle jejich zaměření a také podle velikosti trhu, na který potenciálně cílí. Mezi našimi projekty mohou být jak globální IT start-upy, tak například regionální řemeslné činnosti. Vše tak závisí na preferencích investora a jeho zájmu do čeho investovat.
Forma vstupu do projektu se různí podle požadavků projektu a také investor. Nejčastěji se jedná o investiční vstup formou priváte equity, kdy angel investor nebo fond získávají podíl v nově vzniklé společnosti.
V rámci procesu investice Vám chceme být maximálně nápomocni. Pro investora jsme schopni zajistit mentoring v oblasti přípravy správného postupu jak založit firmu, pod kterou bude projekt fungovat, jak správně definovat pojmy v term-sheetu. Zároveň jsme schopni zajistit servis pro Váš nový start up, ať už se jedná o konzultaci strategií či vytvořit marketingový plán a jiné.
Investování do startupů není zpravidla možné nijak garantovat. Finanční vstup investora do projektu přináší určitou míru rizika, která zároveň představuje příležet pro značné zhodnocení investice.
Počet projektů se u nás neustále navyšuje, ale cílíme především na to, aby se zvyšovala jejich kvalita a šlo především o připravené startupy k investování. Za tímto účelem navštěvujeme odborné konference a přednášky, kde se s tvůrci nápadů na podnikání setkáváme.
Najít vhodnou start-up investici může být otázku několika dní, ale i několika měsíců. Záleží především na typu investora a na tom, jakou míru rizika chce podstoupit. Existují projekty, které jsou pouze ve stádiu nápadu a potřebují ověřit proof of concept, ale máme i hotové a fungující společnosti, které mají reálný a ověřený business plán a jsou na trhu etablovaní. Záleží tak na možnostech a preferencích každého investora.
Váš první kontakt s projektem probíhá nejčastěji právě na platformě StartUpStart. Ze Starteru, který vyplňuje každý projekt, se dozvíte ty odpovědi na hlavní otázky, které investory zajímají. V případě zájmu o další jednání Vás doprovodíme i na osobní schůzku, abychom mohli jednání řídit a být nápomocni oběma stranám s následnými kroky.
V rámci naší platformy hledají investory projekty od stádia nápadu na podnikání až po fungující obchodní společnosti. Díky tomu jsme schopni pro většinu investorů vyhledat ty vhodné projekty k investici..
Pokud dojde k úspěšné realizaci investice, platí investor provizi 3-10% z celkově investované částky. Snažíme se, abychom zatěžovali tvůrce projektů co nejméně a proto z jejich strany je provize nulová. Detailní přehled provizního plánu Vám rádi zašleme emailem.
Registrujte se do našeho investorského klubu nyní
Registrovat se